Stroje

STRÓJ

Nie jest łatwo pozyskać solidny strój pod Jedi lub Sith – zdecydowanie łatwiej o miecz. Sposobów jest kilka
1) strój zamienny – na bazie dostępnych zamienników
2) strój gotowy – np z kostiumów LARP lub halloween
3) szycie własne / zamawianie u krawca

ZAMIENNIKI

Dobrą bazą stroju jest kimono do iaido, karate lub aikido (nie do judo, to będzie za grube). Dokładając do tego skórzany pas oraz dwa materiałowe pasy na ramiona, długości około 2m każdy (przypięte lub przyszyte do ramion) uzyskuje się solidną bazę stroju.
Część tych elementów można znaleźć w stacjonarnych sklepach sportowych typu DECATHLON.
Warto też pamiętać że stroje do sztuk walk zwykle korzystają z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów – przy typowym użyciu na naszych treningach są „nie do zdarcia”

WERSJE SKLEPOWE

Istnieje kilka sklepów które sprzedają rzeczy, które także mogą być dobrą bazą pod strój z uniwersum Star Wars.
Na początek warto sprawdzić ofertę ALIEXPRES , choć to raczej trzeba traktować jako bardzo wstępną, tymczasową i nietrwałą wersję. Warto też kupić rozmiar większe (patrz zdjęcia w ofertach)

Tu kilka lokalnych sklepów LARP – zwykle to lepsza jakość niż Aliexpres
Rekwizytornia
5żywiołów
Farmerownia – to już bardzo wysoka półka

Jest jeszcze jedna opcja – wybrać się do sklepów z odzieżą używaną i liczyć na szczęście, że dobierze się tam pasujące elementy – czasem łatwo tam o spodnie, napewno szerokie PASY, może płaszcze. Poeksperymentuj 🙂

KRAWIECTWO

Z tym jest najtrudniej, ale czasem udaje się znaleźć krawca który stworzy kreację za rozsądne pieniądze. Niestety często nie chcą tego powtarzać 😀

 

BUTY
Chociaż sami zwykle trenujemy na boso albo w butach sportowych, na „wyjścia” pokazowe albo konwentowe wypada założyć porządne, wysokie obuwie pasujace do stroju.
Zwykle sklepy z damskim obuwiem dają radę (choć rozmiarowo dla mężczyzn może być problem), znośnym zamiennikiem jest też obuwie do jazdy konnej lub buty „oficerskie”.
Dedykowane buty można zamówić np u Jacka Karelusa